A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Die Hard 5. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Die Hard 5. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. február 19., kedd

Értékelés: Die Hard - Drágább, mint az életed (A Good Day to Die Hard)

Die Hard - Drágább, mint az életed

Igazi New York-i zsaru: kopott, fáradt, de a humora és a bátorsága a legváratlanabb helyzetekben sem hagyja cserben. John McClane hadnagy (Bruce Willis) megtudja, hogy a fia, Jack (Jai Courtney) bajba került Moszkvában, és bár régóta nem beszélnek egymással, habozás nélkül a segítségére siet - és természetesen a küzdelem legközepében találja magát. McClane többnyire véletlenül keveredik a terroristák útjába, a fia viszont mindig tudja, mit csinál: és ő sem ijed meg könnyen. Két generáció együtt száll szembe a lehetetlennel: New Yorktól Moszkváig és tovább, egészen Csernobilig…

McClane, te agyafúrt vén barom! A fenébe is, Bruce Willis akkora coolfaktorral ruházta fel John Moore nagyravágyó, soha el nem fáradó akciófilmjét, hogy csak na! Az ír származású Moore nevét honnan is ismerjük? Hát, ő rendezte az Ellenséges területet (Behind Enemy Lines) is többek közt, utoljára pedig 2008-ban a Max Payne - Egyszemélyes háborút (Max Payne). A rendezés nem rossz, azonban ez itt nem Die Hard, inkább egy monumentális akcióorgia szüntelen tűzerő fitogtatással. Nincs szó másról, mint agyatlan akciózásról, de egyértelműen nagy mákja a filmnek, hogy ezek a jelenetek úgy voltak eltúlozva, hogy szódával, de azért még lecsúsztak. A Pólus mozi hangrendszere nagyban rátett az előbbi élményre, hiszen a folyton repdeső golyók, vagy a különféle robbanások akkora istenkirályul szóltak, hogy legalább ennyit ki lehet emelni pozitívumként.

Szerintem a hazai marketingkampányt kissé elnagyolták, hiszen jobban be lehetett volna harangozni a budapesti forgatási helyszíneket, és nem lövöm le a poént, de magyar jelenlétre is számíthattok McClane ötödik kiruccanása során. Engem legjobban az első nagyobb akciójelenet során az zavart, hogy váltogatták a Budapest-Moszkva képeket. Értsétek ezt úgy, hogy nem vagyok rutinos a fővárosunkban, mégis feltűnt, hogy a jelenet egyik részét Bp-n vették fel, míg a másikat nem. Baromi idegesítő módon volt néhol összevágva, szóval képzelem, mit élhetett át egy helyi néző. A fegyverek, de főleg a hatalmas helikopter ver oda igazán, és meg kell hagyni, még ha hajmeresztő mutatványokat is láthattuk a film során, nekem kimondottan jól esett nézni ezt a fajta zúzást, ahol semmi sem szent. Aprították az autókat, az épületeket, és valahol úgy érzem, hogy pengeélen táncoltak ugyan, de megtalálták az egyensúlyt, hogy ne legyen túlontúl sok. Viszont nem sok kellett volna, és a pengeél sem épp a pozitívumok sorát erősíti.

Odakint R-es korhatár besorolással ment, míg itthon 16-os karikával, de a kinti besorolást nem értem, hiszen annyira sok káromkodással nem tűzdelték tele. Mondjuk, a végére ellazultak kellőképpen, és röpködtek a jobbnál jobb poénok, de ennyi. Többet vártam, nagyjából az elejétől a végéig ugyanezt. A rövid játékidőn akadtatok fenn páran, ami érthető is, hiszen minden eddigi Die Hard film bő kétórás játékidőben kapott esélyt kibontakozni. Végig pörög a film, alig állunk, de ezzel a forgatókönyvvel több szöszmötölést nem bírt volna el. Úgyhogy nincs ezzel gond, de ez is inkább csak elveszi tőle a Die Hard-jelvényt. A történet nem nagy durranás, és a vakációs szálat sem tudták már eladni, valamint nem mellékes, hogy nem egy rutinjelenetet, vagy rutin cselekményfolyamatot láthatunk megvalósulni, amelyek amolyan szokásos Hollywoodi praktikák, melyeket azok a nézők, akik nem két filmet láttak életükben, simán kiszúrnak/megjósolják, hová halad.

Bruce Willis valami eszement játékot tolt le, kábé ő vitte az egész filmet a hátán, és miatta nem vérzett el. Állatira bírtam, ahogyan a fiával csipkelődnek, és kölke egyértelműen nem talált rajta fogást, akit mindig a porig tudott alázni egy-egy találékony és vicces beszólással. Mai szavakkal kifejezve, leoltotta a fenébe. Ezeken a poénokon kimondottan jól szórakoztam - talán a "…hazamész, és belebújsz a CIA-s papucsodba" volt a legföldbedöngölőbb. Sokszor szidom a szinkront, ám jelen esetben pont hogy ezzel fokozták a hangulatot, hogy még jobban átjöjjenek a beszólások. Jai Courtney pozitív csalódást okozott, hiszen nemrég a Jack Reacherben még ki nem állhattam a képét, és fogtam is a fejem, hogy mi lesz velem a Die Hardnál. Teljesen ideális erre a szerepre, és lényegében nem is merült fel bennem az utálatérzet. Egyrészt ugye pont olyan zűrös első ránézésre a kisugárzása, hogy nem ébreszt kételyt, másrészt pedig a történethez is meglehetősen illik. Szépen bevezették Courtneyt McClane fiaként, de mégsem jutottunk sehová, hiszen képtelenség, hogy valamelyik jövőbeli Die Hard filmjével úgy tudjon szórakoztatni, mint apuci. Bruce grimaszai… és az a lelazulás, ütött mint az ipari áram. Sebastian Koch remek kaméleonszerepet kapott, és a vége felé bizonyít is, amikor mintha egy kapcsolót átkapcsolva, egyik percben még az áldozatot adta, másikban meg már… nem spoilerezek (jobban)! Yuliya Snigir ugyancsak illett a történetbe, bár az első percekben bemutatott motoros öltözködése abszolút funkciómentes volt, és Amaury Nolasco cameo-ja is korrektül sült el.

2013-at írunk, ma ilyen a Die Hard, ezt vagy elfogadja a néző, vagy húzza a száját. Nem mondom, hogy olyan sokáig, de egy részt még simán elbír a franchise, viszont tovább nem biztos, hogy erőltetném, mert Courtneyra nem lehet felépíteni egyik részt sem. Feszesre vágott akciófilm, ami nem hagyja unatkozni nézőjét, de mégsem vagyok lenyűgözve, inkább csak amolyan láttam nem rossz akciómozit érzet, avagy a 7/10-et tudta, de ennyi. A folytatásra nagyobb és/vagy fifikásabb, de mindenképpen jobb ötletre lesz szükségük.

2012. február 23., csütörtök

Jai Courtney lesz John McClaine fia a Die Hard 5-ben

A 20th Century Fox éjjel bejelentette, hogy Jai Courtney csatlakozott az A Good Day to Die Hard szereplői közé, és John McClaine elhidegült fiát, Jacket fogja játszani az ötödik Die Hard filmben. Alább egy tesztkép, amelyen McClaine megformálója, Bruce Willis, és a szóban forgó úriember látható.

A történet szerint John McClaine-nek nemzetközi vizeken kell boldogulnia - mint egy New York Cityi hal, akit Moszkvában vetett partra a víz - és bekerül a képbe elhidegült fia, Jack, aki úgy tűnik nem esett messze a fájától: lehet, hogy még keményebb fickó, mint az apja. Mindezek ellenére félre kell tenniük egymás iránti érzéseiket és együtt kell dolgozniuk, hogy megvédjék egymást, és ezáltal a demokráciát is az egész világon.

A Good Day to Die Hard Lands Jai Courtney as Jack McClane

A forgatás áprilisban kezdődik John Moore legfőbb vezényletéve, hogy 2013. február 14-én mozikba kerülhessen az elkészült végtermék. Egy kicsit furának találom ezt a februári premierdátumot, ugyanis eddig egyik korábbi rész sem nyitott ebben a hónapban. A nyárt célozták be vele, szóval egy kis csúszást jóslok.

2011. október 13., csütörtök

2013-ban Valentin napon érkezik a Die Hard 5

2013-ban Valentin napon érkezik a Die Hard 5

A The Hollywood Reporter információi szerint a 20th Century Fox kitűzte a Die Hard 5 premierjének napját, ami mostantól A Good Day to Die Hard címen fut, és 2013. február 14-én kerül majd mozikba. Erre a hétvégére eddig még csak egy ellenfele akad, a The Seventh Son, amely február 15-én kerül a nagyvásznakra.

A stúdió kitűzte az Elrabolva 2 (Taken 2) premierjének napját is 2012. október 5-ére, azonban még nem világos, mikor esnek kamerának, viszont az már biztos, hogy Liam Neeson mellett Maggie Grace is visszatér. A Taken 2-nek két ellenféllel kell majd megküzdenie, egyik Tim Burton Frankenweenie-je, a másik pedig a The Texas Chainsaw Massacre 3D.

Mostantól a Percy Jackson: Sea of Monsters is rendelkezik premierdátummal, ami 2013. március 27-ét, egy szerdai napot jelent. A The Host lesz a közelébe, melyet 2013. március 29-től tűznek vásznakra. A Parental Guidance, amely korábban Us & Them címen futott, 2012. november 21-én kerül mozikba, amikor a Gravity-vel, a 47 Ronin-nal és a Rise of the Guardians-szel kell majd szembeszállnia.

Az Of Men and Mavericks, amely korábban Mavericks néven volt ismert, 2012. október 26-án kerül mozikba, a Walking with Dinosaurs 3D pedig költözött 2013. december 20-áról 2013. október 11-ére.

Mindegyik filmről esett már szó korábban, ha esetleg valamelyik cím felkeltette érdeklődésed, a címkék nagyon segítőkészek.

2011. szeptember 1., csütörtök

John Moore rendezi a Die Hard 5-öt

die-hard-4-crap

Rövid hír, de kiemelt figyelmet kap az oldalon a Die Hard-franchise, mivel nagyon kedvenc. Az történt most, hogy a Max Payne rendezőjét, John Moore-t választotta ki a 20th Century Fox arra a nemes feladatra, hogy vezényelje le a Die Hard 5-öt Bruce Willisszel az élen.

John Moore nevét olyan rendezők közül választották ki, mint Joe Cornish, Justin Lin vagy Nicolas Winding Refn. Eredetileg a Zseni az apám (Smart People) rendezője, Noam Murro dirigált volna, de ő júliusban úgy döntött, hogy inkább a 300: Battle of Artemisia-t választja.

A forgatás dátumát viszont egyelőre még nem jelölték ki.

2011. február 12., szombat

Rendezőt szerzett a Die Hard 5!

Rendezőt szerzett a Die Hard 5!

Brucie el szeretne készíteni még egy Die Hard filmet (vagy kettőt), és most nagyon úgy tűnik, hogy a 20th Century Fox megegyezett Noam Murro-val, így övé John McClane ötödik kalandjának rendezői széke.

Murro eddigi egyetlen rendezése a 2008-as Zseni az apám (Smart People). A független dramedyben Dennis Quaid, Thomas Haden Church, Sarah Jessica Parker és Ellen Page játsszák a főszereplőket, akik egy rendkívül intelligens, de rosszul működő családot alkotnak.

Bár az túlzás, hogy lazán elbír majd egy ilyen nagy várakozást előidéző akciófilmmel, a stúdió fejeseit mégis lenyűgözte a Halo videó-játék kampányával.

Ezen kívül Willis tiszteletét teszi Stephen Fears, Lay The Favourite című filmjében Rebecca Hall mellett.

A Die Hard 4.0 – Legdrágább az életedben nagyot csalódott a rajongók egy része, mert nem igazán érezték a "Die Hard" feelinget. Most pedig érdekes lesz látni, hogy Murro-nak vajon sikerül-e erősíteni a franchise-t.

Bruce Willis az imént említett filmjein kívül leszerződött az eddig még szóba nem került RED folytatásába a RED 2-be, szóval nem fog unatkozni a közeljövőben az akciószínész.

2011. február 1., kedd

Ki lesz a Die Hard 5 fő rosszfiúja, esetleg lánya?

Ki lesz a Die Hard 5 fő rosszfiúja, esetleg lánya

Úgy tűnik, a Die Hard 5-ben John McClane (Bruce Willis) Hans Gruber egyik újabb gonosz testvérével kerülhet szembe. Grubert Alan Rickman alakította az eredeti Die Hard - Drágán add az életed!-ben (Die Hard), és Jeremy Irons játszotta Hans testvérét, Simont a Die Hard 3. - Az élet mindig drágában (Die Hard With a Vengeance).

Egyelőre még nem tiszta, hogy Hans valamelyik fivére vagy esetleg nővére keseríti meg John McClane legújabb kalandjait, sőt az sem kizárt, hogy Hans Gruber fia, vagy lánya ugrik be fő gonoszkodni.

Bruce Willis októberben megosztotta a rajongókkal, hogy befejezték a Die Hard 5 forgatókönyvét, és valamikor idén kezdenek forgatni. Nem sokkal ezután, azt is kijelentette, hogy összehozza a Die Hard 5-öt és Die Hard 6-ot, viszont utána visszavonul karaktere, számolt be a What’s Playing.

2010. október 19., kedd

Bruce Willis még egy ideig John McClane marad

Bruce Willis még egy ideig John McClane marad

Bruce Willis október elején ejtette el, hogy 2011 elején kezdik forgatni a Die Hard 5-öt, ma pedig kijelentette, hogy visszatér a Die Hard 6-ban is, utána viszont többé nem bújik John McClane bőrébe, hanem átadja a stafétabotot egy másik színésznek.

Nézzünk, mit mondott Willis a Showbiz Spynak a Die Hard franchise-ról:

A következő néhány évben könnyen találhatnak másik színészt a helyemre, vagy alkotnak egy új karaktert. De most még megcsinálom a Die Hard 5-öt, aztán az utolsó film részemről a Die Hard 6 lesz. Jelen pillanatban még jó formában vagyok, és méltónak tartom magam a mozis akciózásra, de eljön az idő, amikor már nem így lesz. Ekkor fogom elhagyni a Die Hard franchise-t.

2010. október 5., kedd

Bruce Willis szerint 2011-ben jön a Die Hard 5

Bruce Willis szerint 2011-ben jön a Die Hard 5

Egy ideje már lehetett sejteni, hogy szép csendben munkálkodnak a Die Hard 5-ön. Bruce Willis hétvégén bejelentette az MTV-nek, hogy a folytatás forgatókönyve elkészült, és 2011-ben neki is esnek a forgatásnak.

A történetről egyelőre még mélyen hallgatnak, de úgy tűnik, a forgatókönyv vázlata megfelelt a színésznek, viszont szükség van még néhány módosításra, mielőtt nekilátnak a forgatásnak. Willis az alábbiakat nyilatkozta egész pontosan:

Úgy néz ki, 2011-ben már forgatunk. Megvan a szkript, amin jelenleg eszközölnek néhány változtatást.

Az még szintén nem tiszta, hogy a Die Hard 5 rendezőjeként visszatér-e a Die Hard 4.0 - Legdrágább az életedet (Live Free or Die Hard) is jegyző Len Wiseman. Bár Bruce Willis régebben kijelentette, hogy szívesen dolgozna együtt Len Wisemannel és Justin Longgal, és a Comic-Conon annak a lehetőségét sem zárta ki, hogy Kevin Smith (Két kopper) ugrik be a rendezői székbe Wiseman helyett.

2010. június 9., szerda

Megvan a Die Hard és a Fantasztikus négyes következő részének címe

Megvan a Die Hard és a Fantasztikus négyes következő részének címe

Az Aint It Cool News tájékoztatása szerint a Legdrágább az életed következő része, a Die Hard 24/7, a Fantasztikus négyes folytatása pedig a Fantastic Four Reborn címet kapta.

Egyelőre egyik film történetéről sem tudni szinte semmit, de teljesen érthető, hogy a Fox elkészíti őket, hiszen a Die Hard filmek eddig mintegy $1,123 milliárd, a Fantasztikus négyes filmek pedig 619 millió dollárt jövedelmeztek világszinten.

Véleményem: nekem aztán nem volt gondom a Fantasztikus négyes filmekkel semmilyen formában, így nem értem az újrakezdést, de remélem, ha már így tesznek, ígéretes szereplőgárdát válogatnak hozzá össze, és emelnek a színvonalon. A Die Hard négy része közül pedig teljesen mindegy melyiket hozom fel, mind egytől egyik régi nagy kedvenc, szóval várom John McClane újabb akciózását!

2010. május 5., szerda

Skip Woods írja a Die Hard 5-öt

Skip Woods írja a Die Hard 5-öt

A Risky Business tájékoztatása szerint a Hitmant is jegyző Skip Woods írhatja a Drágán add az életed (Die Hard 5) ötödik részének forgatókönyvét.

A történetről egyelőre semmit sem tudni, bár Bruce Willis még februárban említette, hogy vélhetőleg több országot is átível majd a történet.

Véleményem: nekem a Hitman is hozta, amit vártam, sokakkal ellentétben, és tudni kell, hogy a játékok idejében még volt időm játszásra is, szóval ismerem őket, így vélhetőleg korrekt szkriptet kaphat John McClane ötödik kalandja is.

2010. február 23., kedd

Bruce Willis a Die Hard 5-ről és A sebezhetetlen 2-ről

Bruce Willis jelenleg a Cop Out (melynek magyar címe A két kopper lesz, és valamikor májusban lesz látható a magyar mozikban) promóciós körútján vesz részt, és ennek keretén belül rengeteg interjút ad, melyekben természetesen a további terveiről is kérdezik őt. Az MTV-nek azt is elárulta, hogy a Die Hard 4.0 - Legdrágább az életed (Live Free or Die Hard) következő része is tervben van:
Azt hiszem, jövőre összehozzuk a Die Hard 5-öt, melynek története több országot átívelő lenne.

A színész azt is elmondta, hogy legjobban annak örülne, ha a negyedik rész direktora, Len Wiseman rendezné a filmet. Bruce másik nagysikerű akciófilmje, a 2000-es A sebezhetetlen (Unbreakable) esetleges második részéről is beszélt:
Az ünnepek alatt beszéltem Shyamalannal, és még mindig tervezi, hogy újra egymás ellen harcoljunk Sammel (Samuel L. Jacksonnal, aki a film fő gonoszát alakította). Úgy döntöttünk, hogy egy előzményfilm lesz, és amint Sam igent mond rá, rajtam nem fog múlni.

Filmnews.hu - Hírek egyenesen Hollywoodból