A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Silent House. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Silent House. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. október 27., vasárnap

Értékelés: Silent House

Silent House

A történetben egy fiatal nőt ismerhetünk meg, aki hirtelen családja eldugott tóparti házában találja magát. Nincs kapcsolata a külvilággal, nincs kiút, és pánikba esik, amikor egyre különösebb, egyre baljósabb események kezdenek körülötte zajlani.

Kezdésképpen rögtön le is szögezném, hogy a Silent House számomra a tavalyi év legjobban várt horrorfilmjei közé tartozott. A várakozásfaktort főleg Elizabeth Olsen jelenlétével, és fesztiválos mivoltával érte el nálam. Nos, nem egyszerű alkotásról beszélünk, hiszen itt jócskán érződik a művészfilm hatás is, ami mellett egyensúlyban vannak a dráma és a rettegős horror sajátos stílusjegyei is. Chris Kentis és Laura Lau foglaltak helyet a rendezői székben, és tartottam tőle, hogy nagyobb lesz a füstje, mint a lángja, de ez konkrétan éget, még órákkal később is. Gondolok itt most arra, hogy az mekkora hatás már, hogy a film után vacsora közben meredtem magam elé, és társalogni sem volt kedvem, amivel véleményem szerint elárultam, milyen hatást gyakorolt rám a film.

Nézzük sorban, amiktől főleg tartottam. Első körben itt van a házas téma, ami adott, mint ahogyan a nyomott, különös és aggodalmat keltő hangulat is, melyet nagyszerű 'louisianai' zenei aláfestéssel fokoznak tökéllyé. Forgatási helyszínnek ugyan New Yorkot írják, de nekem szent meggyőződésem, hogy a történet szerint bizony Louisiana környékén lehettünk. Az előbb említett 'louisianai' zene egyébként teljesen olyan, mintha egy az egyben a True Blood sorozatból emelték volna át, de baromira illett ehhez a sztorihoz.

Az elején zavart kissé az amatőrszerű kameramozgás, amit néhány perc elteltével már csak nyomokban észleltem, de az operatőr előtt többszörösen leborulok. A ház ugyan eléggé behatárolja az kameraman mozgásterületét, és ennek ellenére is annyira egyedi módon ismerhetjük meg a ház legtöbb szegletét, hogy jár érte a pacsi. Alkalmazott például olyan megoldásokat, amikor a főszereplő kimegy a tornácra, és mi nem a nyitott ajtón keresztül követjük őt, hanem az ajtórésen át, amivel egyúttal megteremt egyfajta misztikus hangulatot is.

Említhetnék még különféle belső ötleteket is, amikor mondjuk egy tükrön keresztül látjuk az eseményeket, bár ez nem annyira egyedi, láttunk már ilyet, mégis jól működött. Viszont amivel totálisan letaglóztak, és csak lestem ki a fejemből, hogy mi a jó ég történik itt, az akkor következett be, amikor Olsen karaktere elkezd kifelé menekülni a házból, és fut. Fut! Ez számomra az egyik csúcsjelenete a filmnek, mind effektügyileg, mind operatőrileg, és bárhogyan nézzük, epic! Ha mindez nem lenne elég, volt még olyan jelenetet, ami alatt egész egyszerűen több másodpercen keresztül rázott a hideg, és hirtelen nem is emlékszem, hogy okozott-e már valaha ilyet horrorfilm nálam.

Tehát maradjunk annyiban, hogy rendben van a film nagyon sok szempontból, de azért akad negatívum is. Sajnos Elizabeth Olsen játékát kell felhoznom, aki az elején a körülményekhez képest mintha túlreagálta volna a dolgokat, és itt azon agyaltam, hogy vajon a korából adódik ez a túlcsordult rémület, vagy csak egyszerűen sikerült túljátszania a karakterét?! Nem tudom melyik, vagy, hogy egyáltalán jó irányba kezdtem-e el agyalni, de ez némileg csalódottsággal töltött el, mert ezen kívül meg annyira szuperül játszik! Szerencséjére ezen a fázison túlhaladva minden smakkolt vele, és pontosan úgy alakította a főszereplőt, ahogyan elvárható. Egy csipetnyi eyecandyfaktort is szállít, és gondolom, a készítők nem véletlenül öltöztették úgy, ahogy. A másik két férfi főszereplőről, Adam Trese-ről és Eric Sheffer Stevensről nem tudok rosszat írni, de ők a háttérbe szorulnak, viszont ott jók.

Kissé elgondolkodtam, hogy hány pontot ér meg egy ilyen film, mert a bevezetés is elég lassúra sikerült, de belegondolva az sem lett volna jobb, ha egyből belecsapnak a közepébe. Úgyhogy most nyolc-kilenc között ingázom, de még így napokkal később sem tudok elvonatkoztatni Olsen túlcsordulásán, viszont azóta is ez kavarog a fejemben, meg hogy mennyire zseniális, hogy végre nem egy agyatlan horrorfilmet csináltak. Ez utóbbi miatt szerintem kiosztom rá a 9/10-et, de annak csak halványabb változatát.

2012. március 2., péntek

Silent House mozgó poszter

Elizabeth Olsen elképesztően hitelesnek tűnik a Silent House poszterei alapján, merthogy másra nem nagyon kattintottam, hiszen maga a thriller is csak 88 percet nyom. A tovább mögött nézhető a címben ígért, mert zajos.

2012. március 1., csütörtök

Újabb Silent House TV Spot

Basszus, az amik március 9-től kapják a Silent House-t, ami részemről egyértelműen Elizabeth Olsen miatt várományos, de hogy a hazai mozikba eljön-e a rettegés foka, az jó kérdés. Addig nézzük ezt a TV Spotot.

TV Spot 2:

2012. február 21., kedd

Silent House TV Spot

Részemről nagy várományos a Silent House is, amelyben Elizabeth Olsen újra bizonyítja tehetségét, ezúttal horrorisztikus vizeken. A premier napja március 9., bár ezt felírták a videó tetejére is. A rendezői székben a Nyílt tengeren (Open Water) rendezője, Chris Kentis, valamint Laura Lau.

TV Spot:

2012. február 3., péntek

Silent House poszter

Csak szerintem üt hatalmasat a Silent House posztere? Viszont annyi már bizonyosnak tűnik, hogy Elizabeth Olsen március 9-től ismét kitesz magáért legújabb filmjében, ebben az ígéretesnek tűnő thrillerben.

Silent House poszter

2012. január 12., csütörtök

Elizabeth Olsen és a csend

Elizabeth Olsenről kaptunk egy képet, amely a Silent House című ígéretesnek ígérkező thrillerje egyik képkockája. A kintiek március 9-től vehetik rá a jegyet.

Elizabeth Olsen és a csend

2012. január 6., péntek

Silent House trailer

A mostanság emlékezetes alakításokat prezentáló Elizabeth Olsen alakítja a Silent House című thriller főszereplőjét, amelyről a címkéken keresztül olvashatsz bővebben. Alább az első trailer, az amcsi premiert pedig március 9-én tartják.

Trailer:

Chris Kentis és Laura Lau rendezpáros filmjében a további főszereplőket Adam Trese, Eric Sheffer Stevens, Julia Taylor Ross, Haley Murphy, Adam Barnett játsszák.

2011. október 25., kedd

2012-ben érkezik a Silent House

2012-ben érkezik a Silent House

Az Open Road Films és a Liddell Entertainment a jelenlegi tervek szerint 2012. március 9-én mutatja be a Silent House című filmjét, számolt be a Deadline.

Elizabeth Olsen alakítja a főszereplőt, aki ezzel a horror-thrillerrel kimagasló sikereket ért el januárban a Sundance Film Fesztiválon, bár ha belegondolunk, ott van a másik fesztiválos filmje is, a Martha Marcy May Marlene, ami valóban nem egy könnyű darab – én mondom!

A film története egy nőről (Elizabeth Olsen) szól, aki hirtelen családja eldugott tóparti házában találja magát. Nincs kapcsolata a külvilággal, nincs kiút, és pánikba esik, amikor egyre különösebb, egyre baljósabb események kezdenek körülötte zajlani.

Chris Kentis és Laura Lau rendezésében Adam Trese, Eric Sheffer Stevens, Julia Taylor Ross, Haley Murphy és Adam Barnett is szerepet játszik.

Filmnews.hu - Hírek egyenesen Hollywoodból