A korábbi Marvel filmekben fel-fel bukkanó Phil Coulson ügynök visszatér és egy néhány jól megválogatott ügynökből álló csapatot készül vezetni, a nemzetközi terrorizmus-elhárító és hírszerző szervezet, a S.H.I.E.L.D. keretein belül. Együtt nyomoznak az új, fura és ismeretlen ügyekben. Coulson’ csapatának tagjai: Grant Ward (kémkedés és közelharc), Melinda May (pilóta és harcművész), Leo Fitz (briliáns mérnők), és Jemma Simmons (a zseniális biokémikus), A rejtélyes küldetések során pedig csatlakozik hozzájuk a számítógépes guru, Skye is.
Minden bizonnyal nem én voltam az egyetlen, aki elszántan várta, hogy mi sül ki az ABC csatorna gyártásában megvalósult Bosszúállók spin-off sorozatból, melyet Joss Whedon készített nekünk. Nos, ahogyan azt már megszokhattuk tőle, viszonylag nyugodt tempót diktált a pilot, viszont ennek ellenére baromi gyorsan eltelt ez a 45 perc. Egyelőre nem fogtam tőle padlót, de látok benne potenciált, így biztos, hogy a jövőben fix nézője leszek a szériának.
Szuperhősök, vagy akár mutánsoknak is simán hívhatnánk a tömegből kitűnő, ám mégis rejtőzködő életmódot folytató különleges képességű embereket. És mivel nem igazán van olyan sorozat, ami ezzel így ebben a formában foglalkozik, engem egy bizonyos szinten megvettek maguknak. Hogy mivel? A rengeteg összefüggéssel a korábbi Marveles szuperhősös produkciókkal, a sok kis és óriási high-tech kütyüvel, és azzal, hogy van egy csapat, akiket a Clark Gregg által megformált Coulson ügynök irányít.
Nos, Coulson egy többdimenziós karakter, és már a pilotban megtudhattunk róla némi háttérinfót, ami simán okozhat galibát a jövőben, ez pedig jó pont is lehet. A karakterek egyelőre szimpatikusak, bár még erősen szokni kell mindenkit, de első körben nem tudok egyikükbe sem belekötni, legyen szó akár Ming-Na Wenről, brett Daltonról, Chloe Bennetről, vagy Elizabeth Henstridge-ről. Mindegyikük helyén van, tette a dolgát, és ettől mondhatom azt, hogy egy összeszedettnek ígérkező sorozat indult útjára.
Hogy miért nem vagyok teljes mértékben elragadtatva? A már megszokott kliséktől nincs menekvés, bár még ezek ellenére sem tudok haragudni az első részre, mert annyira bejön nekem ez a közeg, hogy simán nézem majd hétről hétre. Persze a másik oldalt se hagyjuk figyelmen kívül, mivel ABC-s produkció, tele vagyok kétellyel, és az is remek kérdés, hogy a pilotban mennyire szabadultak el. Igazából nagyon. Hogy miért, máris kitérek rá.
Látszik, hogy zsákszámra öltek bele zöld hasút, ugyanis minden annyira profi módon köszön vissza, hogy a szám tátva maradt. Gondolok itt a díszletekre, a tárgyalóteremre, a S.H.I.E.L.D. minden jóval felszerelt repülőgépére, Coulson Lolájára, és még sorolhatnám a végtelenségig. Egy szó, mint száz, arra leszek nagyon kíváncsi, hogy a következő részekre mennyire kell visszavenniük a költségvetésből. Habár már egyes helyszínek adottak, ami remek otthont ad a jövőbeli cselekményeknek, de azért eléggé izgat, hogy például mennyi robbantást kapunk a jövőben, illetve azért ebben a közegben nem nehéz sokat költeni különféle látványelemekre.
Mint írtam, nem vagyok elragadtatva, de a hangulatával megfogtak, és végül is minden smakkol, ám egy 8/10-től mégsem tudok rá több pontot adni. Majd a jövőben talán még sikerül javítania, de várjuk ki a végét. Ígéretes, újra hangsúlyozom, de nagyban függ attól a sorozat jövője, hogy milyen irányba viszik el a történetszálakat.
5 megjegyzés:
Általában a Pilot részek nemigen fogják meg a nézőket csak ami utána jön.
Ezek inkább a főfejeseknek készül akik vagy rábólintanak, hogy jöhet a folytatás vagy azt mondják: Nem. Köszönjük, viszlát.
Leszedtem, de még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem viszont remélem ma tudok rá időt szakítani.
"Általában a Pilot részek nemigen fogják meg a nézőket csak ami utána jön.
Ezek inkább a főfejeseknek készül akik vagy rábólintanak, hogy jöhet a folytatás vagy azt mondják"
Ez igaz, de általában a tévében is ugyanazt a Pilotot adják le, amit a fejeseknek mutattak. (Jó előfordul, hogy változtatnak az Unaired Pilot és a tévében leadott között.)
Szóval szerintem épphogy az első résznek a nézőt is be kéne rántania valamennyire mert különben minek nézné tovább?
Egyébként egyetértek a leírtakkal. Nem volt rossz, de én sem tettem le azért a hajamat tőle. Természetesen maradok én is a folytatásra.
Névtelen 9:50
Igen, de mégis a pilot alapján döntöd el, hogy van-e szükséged a továbbiakban a sorozatra. ;) Lehet, de ha már valamiből pilot készül, akkor már szinte egyenes az út a sorozathoz, persze vannak kivételes esetek is.
Kóczy:
Ha a folytatásokban tartják ezt a szintet, nincs gond, de egyébként... tényleg félek az ABC-sségétől.
Hmmm Érdekesen olvasom a hozzászólásokat. A kedvenc sorozataim közül, egy sem az első vagy második résznél fogott meg. Mindet unalomból néztem. A 4400 is az 5. rész körül kezdett érdekes lenni. A Primevals első 2-3 része nem is nagyon érdekelt volna, ha a téma nem gyerekkori kedvencem. Aztán a 7. záró epizódnál bevertek egy olyat, hogy nem győztem a második évadra várni.
Vigyázni kell azzal is, hogy ne legyen teljesen fantasztikus, az első vagy bevezető rész. Ha most erre mindenki 10 pontot adna, onnan lehet csúszni lefelé. Nehéz megtartani évadonként 22 részben a minőséget és izgalmat. Az ABC től meg szerintem nem kell félni, max az első évad lesz 7 rész, a második 13 és ha van bevétel akkor folytatják. Mint jelen esetben a Walking Dead sorozattal. Mert ugye őket nem az érdekli milyen jól szórakozunk....
GoDatch:
Nekem a Doctor Who volt ilyen, az első évad első 8 részét nem tudom, hogy éltem túl, utána viszont isten a sorozat! :) És ja, igazad van abban is, hogy a későbbiekre is kell tartalékolni, mert ha mindent ellőnek, akkor mi marad a folytatásra? Volt egy remek pilotunk, és ennyi. Ja, a Walking Deadet hagyjuk, másfélszeres lejátszási sebességgel egész nézhető. :D Pedig amúgy "szeretem".
Megjegyzés küldése