2010. december 1., szerda

Értékelés: Tron, avagy a számítógép lázadása (TRON)

Tron, avagy a számítógép lázadása

Flynn fiatal számítógép-zseni, aki játékprogramok fejlesztésével foglalkozik. Balszerencséjére egy komputer-kalóz célpontjává válik, aki egy új lézeres letapogató berendezés segítségével adathalmazzá változtatja Flynnt, és digitális "lényként" újrateremti a számítógép 3-dimenziós, grafikus világában. A villámgyors, és halálos játékok szemkápráztatóan színes világában Flynn segítségére siet Tron, egy digitális "katona", aki hátborzongatóan izgalmas kalandokon és veszélyeken keresztül igyekszik eljuttatni Flynnt a központi processzorhoz, ahol a programozó talán kiiktathatja az életére törő gépeket és lényeket irányító szoftvert!

Mivel már marha régen láttam, így bealapoztam a hónap közepén mozikba kerülő folytatásra. Semmiképpen nem szabad mai szemmel nézni, mert 1982-ben gondolatom szerint ez legalább annyira látványos filmnek számított, mint amilyen most a Tron: Örökség (Tron Legacy) lesz. Vannak azok a fajta régi cuccok, amik kultuszfilmmé válnak, erre viszont nem tudom ezt mondani, mert sok esetben unatkoztam, és mondjuk a korabeli Terminátornál nem akadtak efféle gondjaim. Ugyanakkor lehúzni sem fogom, mert tisztelem, amit akkoriban megalkottak, de az újranézést tényleg csak a rajongóknak és a jó tűrőképességgel rendelkezőknek ajánlom.

Előhozakodok röviden azzal is, hogy majd összehasonlításképpen meglátjuk, mennyit számít cirka 30 év. Egyébként megvan a maga hangulata, a szokásos zenei aláfestések, és a színészek viselkedése, valamint néhány azt a kort jellemző kameramozgás.

Jeff Bridges játszotta az egyik főszereplőt, Kevin Flynnt, akinek harminc évvel ezelőtti énjét piszkosul fura volt látni, de tetszett a szerepe, a karaktere, és úgy old school hangulatú az egész. Bruce Boxleitner Tron szerepében tűnt fel, valamint a fő gonoszt David Warner vitte vászonra, és mindkettejükről ugyanazt tudom elmondani, mint Bridgesről. Talán még Cindy Morgan, a női főszereplő nevét érdemes megemlíteni, akivel ugyancsak szimpatizáltam.

Szögről-végről egy 10/6-ot ér, de hangsúlyozom, hogy nem kell tőle sokat várni, illetve csupa „DOS” minden darabkája.

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése

Filmnews.hu - Hírek egyenesen Hollywoodból