A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Gravity. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Gravity. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. január 17., péntek

Casting 17.01.14.

  • Azt követően, hogy 10 Oscar-jelölést zsebelt be a Gravitáció, a Warner Bros. illetékesei úgy döntöttek, hogy január 31-én - elvileg világszinten - újra mozikba küldik a filmet IMAX 3D formátumban.
  • Kiszivárgott az X-Men - Az eljövendő múlt napjai (X-Men: Days of Future Past) forgatókönyvéből néhány részlet, amelyről bővebben a Radar Online és a Hypable oldalán olvashattok. Röviden, spoileresen: A film nyitójelenetében Viharmadár és Blink Moszkvába érkeznek, ahol egy igen népszerű mutáns lehet, hogy találkozik végzetével, és elég sok Sentinel-harc is várható.
  • A Fogságban rendezőjét, Denis Villeneuve-t kérték fel, hogy rendezze meg a Story of Your Life című sci-fi adaptációt, amelyről még tavalyelőtt ősszel hallottunk. Ennek felidézéshez hívjátok segítségül a címkéket. A forgatásra vélhetőleg még idén sor kerül, de csak évvége felé.
  • Rég nem hallottunk a Parajelenségek 5-ről (Paranormal Activity 5), amit idén ősszel, pontosabban október 25-én kapunk. Nos, a szereplőválogatás már folyamatban van, és a történet meg nem erősített infók szerint egy videojáték tervezőről fog szólni, aki New Yorkból Palo Altrora költözik feleségével és ikreivel, akik a franchise-ban már jól ismert veszélyekkel néznek szembe.

2013. december 25., szerda

Hatperces Gravitáció kulisszatitkok videó

A tegnapi Casting-blokkban az alábbit olvashattátok: "A Visual Effects Society, vagyis a Vizuális effektes társaság ma bejelentette, hogy Alfonso Cuarón Látnoki-díjat fog kapni a február 12-én megrendezendő díjátadón, a Gravitáción végzett munkájáért. Azért is díjazzák őt, mert folyamatosan alkot, mindig új művészi látványvilágokat hoz létre, közben odafigyel a történetvezetésre, ugyanakkor a vizuális effektjei is kiválóak, és technológiai újításokat is használ."

Mára pedig érkezett egy majd hat perces kulisszatitkok videó, amelyben Alfonso Cuarón a Gravitációról, és annak elkészítéséről beszél részletekbe menően.

Making of Featurette:

2013. október 29., kedd

Értékelés: Gravitáció (Gravity)

Gravitáció

A nem túl távoli jövőben baleset történik egy űrállomáson: a váratlanul becsapódó meteorok megsemmisítik a bázist, és a két - éppen az űrhajón kívül dolgozó - asztronautát elszakítják a hajótól. Az újonc dr. Stone (Sandra Bullock) és a sokat próbált Kowalsky (George Clooney) csupán egymáshoz kötve sodródik a végtelen űrben. Nincs, ami megállítsa őket, és nincs, aki a segítségükre siessen: a sisakjukban visszhangzó csend azt jelzi, hogy semmilyen kapcsolatuk nem maradt a földi irányítással. A félelem fokozatosan pánikba fordul. Minden lélegzet számít. Minden másodperc létfontosságú. A hazavezető egyetlen út az univerzum rémítő ürességén keresztül vezet.

Egy értékelésnél mindig az első mondatot a legnehezebb leírni, ami eredetileg így nézett ki: "A sci-fi, amitől mindenki oda és vissza van. De vajon jogosan? " Nagyrészt igen, nem kerültem teljes mértékben Földkörüli pályára. Viszont azzal érdemes tisztában lenni, hogy rég vártam már, hogy megnézhessem a Gravitációt, de talán jó is, hogy nem rögtön premier környékén sikerült. A bemutató óta Hollywoodban Alfonso Cuarón az isten, és rendezés szempontjából ez valóban így van, hiszen a Gravitáció olyan űr sci-fi, amit egy hamar nem felejt el az ember.

Rögtön az elején elmesélnek a nézőnek néhány űrokosságot, ami által sokkal jobban megérthetünk egyes történéseket, hogy odafent mennyire más minden. A fizikája annyira működőképes a 3D-vel együtt, hogy félelmetes. Erre két bizonyítékom is van: egyik, hogy a kólás kupakra nagyon vigyáztam, hogy le ne essen, mert… Ja, hogy én a Földön voltam, viszont Cuarón fellőtt az űrbe. A másik, amikor beültem az autómba, és a parkolóházban köröztem, tekertem a kormányt, olyan érzés fogott el, mintha nem is kerekeken gurulnék.

Valóban bámulatos, hogy ezt ilyen szintre sikerült emelni, és a páromnak igaza is volt, amikor azt mondta, hogy ezt a filmet korábban nem lett volna értelme megcsinálni. A jelenleg rendelkezésre álló technológiára célzott ezzel, amiben abszolút egyet is értek vele. Biztosan nehéz volt a hangokkal boldogulni, és a filmzenéit megalkotni sem kispályás meló lehetett. Ezek az apróságok mind kellenek ahhoz, hogy olajozott szerkezetként működhessen ez a sci-fi.

De tényleg minden idők legjobb sci-fijéről beszélünk? Ezt már nem gondolnám, és lehet, hogy utálni fogtok ezért, de nekem nem sikerült teljesen elrugaszkodni a Földtől. Illetve de, maga a fizikája makulátlan, ezt nem is vitatom, inkább a forgatókönyvet okolnám az elégedetlenkedéseimért. Mindennek két oldala van. Nézzük az egyik oldalt, vagyis azt, hogy a NASA hogyan küldhet egy olyan újoncot az űrbe, aki ennyire negatívan látja az életet és a körülötte zajló eseményeket? Innentől muszáj picit SPOILEREKBE mennem, szóval csak óvatosan a következő bekezdéssel!

Tehát nézzük Bullock karakterét, aki végig negatívan látja a dolgokat, ekkor jönnek is a bajok szép sorjában, és végül ez vezet a fő csapáshoz is. Utána még mindig baljósan látja az életet, és ezek kihatnak a körülötte lévő eseményekre is, így nem meglepő módon ismét elég nagy bajba kerül. Aztán azt mondtam, hogyha most Clooney feltűnik az ablakban, tökön szúrom magam. Hogy feltűnt-e vagy sem, meghagyom meglepetésnek. Végül valamilyen hatásnak köszönhetően megvilágosul - oké, ezt nagyon bírtam, részben sikerült vele átverniük, ami jó pont -, és elkezdi látni a fényt az alagút végén, és innentől kezdve sima minden. Ezeket elnézve lehetett volna kevésbé szájbarágósan, kevésbé amerikai szájízzel, és akkor nem nyafognék itt. Viszont ezekkel szemben a szimbolikája tökélyre tör. SPOILER VÉGE

A légkör dermesztő. A film légköre, nem csupán az, amit egyébként is elénk raknak. Talán még amit sokalltam, a monológok. Azt hinné az ember, hogy egy ilyen sci-fiben kevesebbet beszélnek, és ha ez így lett volna, talán nem annyira tűnik szembe az az egyértelműsített párhuzam, amit az előbbi bekezdésben fejtegettem. A látvány csodás, semmihez sem fogható, hiszen ez az űr, ahol csend van, sötét van, és nincs határ. Ha valamit elbaltázol, nincs megállás, maximum a csillagok fognak meg. Ekkor mondtam azt, hogy már biztos vagyok benne, hogy nekem tutira nincs szükségem űrsétára. Az űr óriási, ijesztő és végtelenül kétségbe ejti az embert a tudatlanság - alapból mindenkit így kalibráltak.

Mint ahogyan az korábban is sejteni lehetett, inkább Sandra Bullock-centrikus film ez, Clooney pedig a hátérből asszisztál, de nincs is ezzel semmi gond. Érdekességképpen írom, hogy eredetileg Angelina Jolie gravitálódott volna, aki kevés is lett volna erre a szerepre. Bullock mostanság annyira rendben van, annyira jól kelti életre a neki írt karaktert, hogy le a kalappal előtte. Tökéletesen együtt tudtam vele érezni, a magányával, a kétségbeesésével, a rajta eluralkodó pánikkal, mindennel. Zseniális alakítást láthatunk tőle, ráadásul több esetben korlátozott viszonyok állnak rendelkezésére. George Clooney egy belevaló űrhajós, olyan igazi űrcowboy, aki a coolfaktor élén szambázik. Hiába kisebb szerep jutott Clooneynak, vele is együtt lehet érezni, amiért természetesen ő maga dolgozott meg.

Ugyan eleget negatívkodtam már, de haragudni nem tudok igazából, és ezt majd a pontoknál is fogjátok észlelni, viszont van itt még valami, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Épp úgy akartam kezdeni az egyik mondatot, hogy örülök, hogy eredeti nyelven, felirattal került mozikba a Gravitáció, de akkor hirtelen beugrott, hogy a magyar szövegért Heltai Olga felelt, aki a szakkifejezésnek látszólag korrektül utánanézett, és rutinos fordítónak tartják őt, de néha nem ártana azt fordítani, amit valójában mond az adott szereplő. Mert jelen esetben pont nagy jelentőséggel bíró apró morzsát formált át, és fordított valami egészen mást, holott a sok ilyen kis dolog összeadódása már teljesen más képet alakíthat ki a nézőben. Szóval sajnos nem voltam megelégedve a magyar felirattal, és finoman is fogalmaztam.

Fanyalogtam ugyan kicsit, de összességében annyira nincs nagy gond a Gravitációval, bár örültem volna, hogyha egyes sejtéseim nem igazolódnak be, és ha a negatív szót bele sem kellett volna írnom ebbe az értékelésbe. Mindegy is, pontokban kifejezve a 9/10 nagyon-nagyon szódával elfér rá, de jelentem, Houston, nem vagyok annyira letaglózva, mint oly sokan.

2013. október 21., hétfő

Bullock az égben

Sandra Bullock és George Clooney a héten újabb magasságokba emelkedett. Közös filmjük, a Gravitáció (12) (Gravity, már a mozikban) hétfőn átlépte a $200 millió dolláros bevételi határt. A kiváló kritikák ehhez nem lettek volna elegendőek: a nézők reakciójának köszönhető, hogy a film a bemutatója után két héttel is meg tudat őrizni az USA-ban a mozis toplista első helyét: így Észak-Amerikában $128 millió dollárra nőtt, az űrben magányosan sodródó asztronauták kalandjairól szóló, különlegesen látványos film bevétele, míg a világ többi részén kb. $72 millió dollárnyi jegybevétel gyűlt össze.

GRAVITY

Az eddigi eredmények alapján az elemzők azt jósolják, hogy a Gravitáció a harmadik hétvégén is listavezető marad, sőt, akár az egész október az övé lesz - még akkor is, ha számos új bemutató ostromolja majd a toplista csúcsát.

Közben azért még megjegyezném, mint a szerkesztő, hogy a tegnapi számok még nincsenek benne. Ezek itt pótolhatók.

IC Press

2013. október 14., hétfő

A fasírt nem piskóta

A hihetetlen sikerű Gravitáció (Gravity) bemutatója után a rendező, Alfonso Cuarón egyik híressé vált nyilatkoztában azt mondta, a következő évtizedben csak olyan filmet szeretne készíteni, amelyen nyugodtan sétálnak, ülnek vagy állnak a szereplők - úgy érzi, egy életre elege lett a lebegő színészekből… bármilyen nagy sikert hozott is neki a csillagközi térben súlytalankodó Sandra Bullock és George Clooney.

A fasírt nem piskóta

És valószínűleg nem beszélt zöldségeket. E mondatairól ugyanis egy kollégájának, Cody Cameronnak is van véleménye. A régi animációs szakember rendezte ugyanis a Derült égből fasírt 2 - A második fogás (Cloudy with a Chance of Meatballs 2, hazai bemutató: október 31.) című őrült animációs vígjátékot.

- A rendezés tényleg olyan, mintha sprintelni kéne hosszútávon - mondta Cody Cameron. - Megértem, hogy Alfonso egy ideig nem akar lebegést látni, de akkor mit szóljak én? Az elmúlt három évben ételszobrokat gyártottam a hátsó kertemben, sajtburgerpókot formáztam gyurmából, beszélő uborkákkal álmodtam, és már a gyerekem is azt kérdezi, hogy tényleg minden dinnyének van-e ormánya. Nagy buli volt a Derült égből fasírt 2 - A második fogás kifőzése, de én most biztosan egy éhezőművészről szeretnék legközelebb filmet készíteni.

IC Press

2013. október 5., szombat

James Cameron szerint a Gravitáció minden idők legjobb űrfilmje

A Gravitáció (Gravity, hazai bemutató: október 4.) Velencei premierje óta mindig, mint komoly Oscar-esélyes kerül szóba, de már megkapta a legnagyobb díjat: a világ legsikeresebb filmkészítője, James Cameron dicséri, ahol csak tudja: az Avatar rendezője szerint nem készült még ilyen jó, ennyire átélhető film az űrről.

James Cameron szerint a Gravitáció minden idők legjobb űrfilmje 01

Alfonos Cuaron rendező most azt is elárulta, hogy Cameron nemcsak utólag okos: már bő négy évvel ezelőtt, a munka kezdetekor is jelen volt.

- Eleinte mindenki azt mondta, hogy képtelenség elkészíteni a Gravitációt - emlékezett a Zürichi Filmfesztivál sajtótájékoztatóján a rendező. - Ő viszont állította, hogy sikerülhet. Ha nincsenek meg hozzá a technikai feltételek, hát ki kell őket találni. Volt is jó néhány ötlete, sőt, a segítségét is felajánlotta, csak ahhoz nekünk kicsi volt a költségvetésünk. De két hónappal ezelőtt véletlenül találkoztunk Mexico Cityben. Elmentünk vacsorázni, és ott Cameron azt mondta: "tudtam, hogy neked összejöhet, és tudtam, hogy bele fogsz őszülni." Aztán a saját hajára mutatott, és ezt tette hozzá: "látod az én hajamat? Én az Avatar alatt őszültem meg." Úgy látszik, a Gravitáció az én Avatarom.

IC Press

Még mindig a Gravitáció kulisszái mögött

Még tegnaptól maradt vázlatban a Gravitáció (Gravity) legújabb kulisszatitkok videója, ami majd négy percet nyom. A filmet már csütörtöktől vetítik a hazai mozik is, de én csak valamikor jövő hétvégén jutok el rá.

Még mindig a Gravitáció kulisszái mögött

2013. szeptember 28., szombat

Gravitáció IMAX összeállítás és egy új tévéreklám

A napokban mindenki azt csipogja twitteren, hogy mennyire jó űrsci-fi a Gravitáció (Gravity), szóval nekem is előlépett mihamarabb nézőssé. A tovább mögött egy kulisszatitkok videó és egy tévéreklám kapott helyet.

Gravitáció IMAX összeállítás és egy új tévéreklám

2013. szeptember 17., kedd

Gravitáció ismét a tévében

Október 4-én landol odakint, itthon pedig egy nappal hamarabb a Gravitáció (Gravity), melynek negyedik tévéreklámját találjátok a tovább mögött.

Gravitáció ismét a tévében

2013. szeptember 12., csütörtök

Harmadik Gravitáció tévéreklám

Október 4-én debütál odakint a Gravitáció (Gravity), amelynek harmadik tévéreklámját találjátok a tovább mögött. A hazai premierre egy nappal korábban, október 3-án kerül sor, és a filmet eredeti nyelven fogják vetíteni.

Harmadik Gravitáció tévéreklám

2013. szeptember 6., péntek

24 percnyi betekintés a Gravitáció zenéjébe

A Warner Bros. komolyan veszi a Gravitációt (Gravity), és semmit nem bíznak a véletlenre. A film zenéjét Steven Price szerezte, amelybe a tovább mögött belehallgathattok, ugyanis egy majdnem 24 percre nyúló betekintőt kaptunk.

Gravity 20-Minute Soundtrack Preview

2013. szeptember 5., csütörtök

Második Gravitáció trailer

Nagyon jó visszhangok érkeznek a Velencei Film Fesztiválról a Gravitáció (Gravity) kapcsán, szóval még várósabb lett ez az űrsci-fi, amelynek második trailerét a tovább mögött találjátok.

Második Gravitáció trailer

2013. szeptember 2., hétfő

Velence Gravitációja

George Clooney és Sandra Bullock hajóra szállt. A két Oscar-díjas színész tegnap érkezett Velencébe, hogy a világ egyik legnagyobb, legpompásabb filmfesztiválján részt vegyen új sci-fi thriller, a Gravitáció (12E) (Gravity, hazai bemutató: október 3.) világpremierjén, mely egyben a fesztivál legrangosabb eseménye, a megnyitó is.

GRAVITY

A 3D-ben forgatott film két űrhajósról szól, akik egy rutin űrséta során elsodródnak egymástól, és a végtelen téren keresztül próbálnak hazajutni… vagy legalább életben maradni. Alfonso Cuaron rendező négy éven át készítette a filmet: ebből a legtöbb időt azzal töltötte, hogy kidolgozza azt a technikát, amely hihetővé teszi az űrbéli mozgást. Úgy látszik, a sok munka meghozza gyümölcsét, hiszen a délelőtti sajtóvetítés után a filmes újságírók szinte egyhangúlag az év legjobb filmjének nevezik a Gravitációt, mely egyszerre izgalmas, látványos és reális.

- A forgatás nagy részét egy 2,5-szer 2,5 méteres dobozban töltöttem, drótokon lógtam, és közben különféle tárgyakat vágtak hozzám - mondta a sajtótájékoztatón Sandra Bullock. - Az volt a szerencsém, hogy jól táncolok: a táncmozdulatokból lettek az űrhajósmozgásaim.

- Borzasztó nehéz volt, hogy az izgalmas jelenetekben lassan kellett mozogni, de közben gyorsan kellett beszélni - magyarázta az űrbéli filmezés nehézségeit George Clooney is.

Míg a fesztivál Bullockot és Clooneyt ünnepli, más sztárok is érkeznek: többek között Nicolas Cage, Matt Damon, Zac Efron és Scarlett Johansson is csatlakozik a Gravitáció hőseihez.

IC Press

2013. augusztus 31., szombat

Sandra Bullock is egy Gravitáció poszteren

Tegnap George Clooneyt láthattuk a Gravitáció (Gravity) legújabb poszterén, aki mellé ma reggelre Dr. Ryan Stone (Sandra Bullock) is csatlakozott.

Sandra Bullock is egy Gravitáció poszteren

2013. augusztus 30., péntek

George Clooney a Gravitáció legújabb poszterén

Nem sok kommentárt igényel a Gravitáció (Gravity) új posztere, amelyen Matt Kowalsky (George Clooney) figyelhető meg asztronauta felszerelésében.

George Clooney a Gravitáció legújabb poszterén

2013. augusztus 29., csütörtök

Mini-tudósítás a Velencei Film Fesztiválról

DV1547263

Tegnap kezdődött a 70. Velencei Nemzetközi Film Fesztivál, ahol a Gravitáció (Gravity) főszereplői, Sandra Bullock és George Clooney is tiszteletüket tették. A továbbiakban róluk láthatunk néhány fotót, amelyekért továbbozni is kötelezően ajánlott, mert szépen elkapott képek tanúi lehettek.

2013. augusztus 27., kedd

Két Gravitálódó tévéreklám

Úgy emlékeztem, a már volt dolgunk Gravitáció (Gravity) tévéreklámokkal, de minden bizonnyal tévedek, szóval nézzük az első kettőt a Warner Brothers jóvoltából.

Két Gravitálódó tévéreklám

2013. augusztus 12., hétfő

Bullock tovább gravitálódik

A három alkalommal is Oscar-díjra jelölt Alfonso Cuaron makacs ember. Nem hajlandó stílust választani magának, ragaszkodik ahhoz, hogy minél több műfajban kipróbálja magát: Az ember gyermeke (Children of Men) vagy a Harry Potter és az azkabani fogoly (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) után igazi, űrben játszódó sci-fit rendezett, méghozzá két világsztár, George Clooney és Sandra Bullock főszereplésével. A Gravitációban (Gravity, hazai bemutató: 2013. október 3.) egy űrséta során hajójukról leszakadó, a végtelenben sodródó asztronauták látványos és meghökkentő kalandjait filmesítette meg, és ezúttal is különleges elveket követett. Úgy készített fantasztikus filmet, hogy nem volt hajlandó semmit kitalálni.

Bullock tovább gravitálódik

- Nem akartam új világot teremteni - magyarázta rajongóinak a ComicConon a direktor. - Minden pontosan olyan a képen, mint a valóságban. Jó, megelőlegeztünk egy kínai űrállomást, de egyébként nem szaladtunk előre. Tudom, hogy a NASA hamarosan bevezet egy új űrruhát: George és Sandra olyat hord, mint a mostani. A valóság borzasztó lehetőségei épp elegek nekünk.

A filmesek odáig vitték a hitelességre törekvést, hogy konzultációs lehetőséget kértek a forgatás során éppen a világűrben dolgozó űrhajósoktól. Sandra Bullock nem is habozott, az előkészületek során vagy nyolcszor hívta az űrállomást, és az ottaniak mindig nagyon segítőkészek voltak. Amikor viszont autogramot kértek Bullocktól, ő egy feltétellel ígérte meg nekik az aláírását - ha visszatérésük után ők is adnak egyet neki.

IC Press

2013. augusztus 4., vasárnap

Velence 2013: Versenyen kívül kategória

Még nem ért véget, de a Velencei Film Fesztivál idei felhozatalának csak ezt a két kategóriáját hozom, mert lényegében a Torontóival szemben itt vért izzadtam, hogy egy-egy film sztorijára ráleljek, a hivatalos képről már nem is beszélve. A tovább mögött folytatódnak a címben emlegetett kategória indulói.

VERSENYEN KÍVÜL:

The Canyons (Vétkek völgye)

Rendező: Paul Schrader

Szereplők: Lindsay Lohan, James Deen, Nolan Gerard Funk, Amanda Brooks

Sztori: A film története egy filmproducer barátnőjéről szól, aki egyre mélyebbre süllyed Hollywood mocskában.

Velence 2013 Versenyen kívül kategória 08 The Canyons

2013. július 31., szerda

Toronto 2013: Világpremierek kategória - Első felvonás

Jó néhány órám bánta, de a tegnap délutáni és a ma reggeli két etap után következzék a Torontói Nemzetközi Film Fesztivál versenyfilmjeinek folytatása. Ezúttal a világpremierként debütáló alkotások első felvonását láthatjátok a háromból. Szokás szerint a tovább mögött a lényeg.

VILÁGPREMIEREK:

Can a Song Save Your Life?

Rendező: John Carney

Szereplők: Keira Knightley, Adam Levine, Mark Ruffalo

Sztori: Hogy álmaikat valóra váltsák és életüket a zenének szentelhessék, Gretta és pasija New Yorkba költözik. Ám a fiút elcsábítja a fény és a csillogás ígérete, amikor szóló szerződést ajánlanak neki - ezért elhagyja Grettát, akinek a szíve teljesen összetörik. Azonban új remény csillan fel számára, amikor a lecsúszott zenei producer véletlenül meghallja őt a helyi bárban, és azonnal lenyűgözi a lány nyers tehetsége és eredetisége - rájön, hogy ez lehet mindkettőjük utolsó esélye, hogy változtassanak az életükön. Barátságuk és a zene iránti elkötelezettségük segít megtalálni a saját hangjukat, és egy olyan közös dalba kezdenek, amely mindenkit megérint a környezetükbe és bebizonyítja azt, hogy minden történetnek megvan a saját filmzenéje.

Toronto 2013 Világpremierek kategória - Első felvonás 01 Can a Song Save Your Life

Filmnews.hu - Hírek egyenesen Hollywoodból