A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Pókember 4. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Pókember 4. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. június 6., vasárnap

Paramount filmek logói

A Las Vegasban június 8-10-e között megrendezendő Licensing International Expo keretein belül látott napvilágot ez a pár logo különböző filmekhez: Sötét zsaruk 3 (Men in Black III), Pókember 4 (Spider-man 4), Mission: Impossible IV, Szellemirtók 3 (Ghostbusters 3), The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn, a Rango és a Footloose-hoz.
Paramount filmek logói 1 Paramount filmek logói 2

2010. január 14., csütörtök

Marc Webb rendezi a Pókember rebootot?

Még csak két napja derült ki, hogy nem lesz negyedik Pókember, hanem 2012-ben teljesen az elejéről kezdődő franchise első része kerül bemutatásra. A Deadline Hollywood Daily viszont arról tudósított, hogy a (500) Days of Summer direktora, Marc Webb jelenleg a legesélyesebb a film rendezői posztjára.

A weboldal tájékoztatása szerint Webb már találkozott is a Sony illetékeseivel, akik még idén szeretnék megkezdeni a forgatási munkálatokat, természetesen 3D-ben. A stúdió kívánságlistáján állítólag nem kis nevek szerepelnek, itt van nekünk rögtön James Cameron, David Fincher és Wes Anderon is, de úgy tűnik, Marc Webb lesz a befutó. Íme egy rövid részlet a cikkből:

A Sony illetékesei nagyon izgatottak, mert a (500) Days of Summer egy olyan rendező munkája, akin látszik, hogy nagyon jól érti, hogyan gondolkoznak és éreznek a fiatalok, és ez nagyon fontos lesz a rebootnál is, mivel Jamie Vanderbilt forgatókönyve Peter Parker főiskolai éveire koncentrál.

2010. január 12., kedd

Pókember 4 helyett teljes reboot

Vagyis a legújabb hírek szerint nem tervezgetik tovább a Pókember 4. részét (Spider-Man 4), hanem inkább újraindítják a franchise-t. Ezt a hírt maga a stúdió hozta nyilvánosságra, hogy a filmből nem lesz semmi. Sőt már a bemutató dátumát is eldöntötték, hogy mikor kerül bemutatásra a szóban forgó reboot film, ez pedig 2012-ben válik esedékessé.

A Columbia Pictures és a Marvel ma jelentette be, hogy a tervezett folytatásfilm helyett inkább James Vanderbilt forgatókönyve alapján viszik tovább a szuperhős történetét. A szkripit a tinédzser Peter Parkerről szól, akinek kamaszkori problémáival és szuperhőssé válással is meg kell majd küzdenie.

Amy Pascal, a Sony alelnöke így kommentálta a helyzetet:
Egy évtizeddel ezelőtt kezdtük meg utazásunkat Sam Riami és Tobey Maguire társaságában, és három Pókember filmet készítettünk el együtt, melyek új szintre emelték a szuperhős filmeket. Mikor belekezdtünk, senki nem gondolta volna, hogy ekkora sikereket fogunk elérni, és most lehetőségünk van újraindítani a franchise-t, és megismételni ezeket a sikereket. A serdülő, szuperképességekkel rendelkező Peter Parker karaktere az, ami miatt rajongók generációi szeretik ezt a történetet. Nagyon izgatottak vagyunk amiatt, hogy ismételten visszatérhetünk Peter serdülőkorához, és szeretnénk továbbra is együtt dolgozni a Marvel Stúdióval, Avi Araddal és Laura Ziskinnel.


Sam Raimi véleménye:
Egy életre szóló élmény volt, hogy a Pókember franchise-on dolgozhattam. Miközben a negyedik részt tervezgettük, a stúdió egy egyedülálló lehetőséget kapott, hogy újraindíthassák a szériát, és biztos vagyok benne, hogy remek munkát fognak végezni.

Matt Tolmach a Columbia Pictures elnöke így vélekedett:
Nagyszerű munkakapcsolat és barátság volt köztünk Sammel és Tobeyval, és az évtized nagy részét azzal töltötték, hogy a tőlük telhető legjobbat nyújtsák. Ez egy keserédes pillanat a számunkra, mert nagyon nehéz szívvel helyezzük más kezébe a franchise-t, tudom, hogy sorsfordító nap a mai. Ez egy új kezdet, és rettenetesen izgatottak vagyunk a továbbiakat illetően. Avi és Laura elképzeléseinek hála pontosan tudjuk, mit szeretnénk kihozni a történetből, és már alig várjuk, hogy 2012-ben megoszthassuk majd ezt a közönséggel is.

Michael Lynton a Sony elnöke és vezérigazgatója a következőket mondta:
A Pókember mindig is nagyon fontos volt a Sony számára, és egy ilyen új kezdet nagyon komoly felelősségvállalással jár a részünkről. Mindig úgy véltük, hogy a történet az elsődleges, abból ered maga a rendezés, és emellett továbbra is kitartunk, és a legnagyobb tisztelettel nyúlunk majd az alapanyaghoz, hogy a rajongók és a mozilátogatók azt kapják, amit megérdemelnek: a legjobbat.

2010. január 8., péntek

Tobey Maguire a Pókember 4 helyzetéről

Az elmúlt napokban arról szóltak a hírek, hogy csúsznak a Pókember 4 munkálatai, és így nem sikerül elkészülni a tervezett 2011. május 5-i bemutatóra, és így a film helyén a Thor debütálhat majd. A The Los Angeles Timeshoz tartozó The Envelope weboldal úgy döntött, első kézből szereznek információkat, így magát a címszereplőt, Tobey Maguire-t keresték fel, aki a következőket mondta:

"Mint minden, ez is egy hosszú folyamat, melynek épp a közepénél járunk. Sok nagyszerű anyag áll rendelkezésünkre a sztorit, és a forgatókönyvet illetően. Ezeket próbáljuk most összerendezni, hogy hozzákezdhessünk, amilyen gyorsan csak lehet. Természetesen egy ilyen film esetében ez a procedúra sokkal hosszadalmasabb, mint mondjuk egy drámánál, vagy valami még egyszerűbbnél."

A csúszást azzal magyarázták, hogy a stúdió arra vár, hogy Alvin Sargent új forgatókönyvet készítsen, ugyanis az előzővel nem voltak maradéktalanul elégedettek. A The Associated Press felkereste a Marvel egyik szóvivőjét, aki nem kívánt reagálni a hírre, ami szerintem azt jelenti, hogy tényleg ez lehet a helyzet.

Olyan hírek is felmerültek, hogy a stúdió még nem mondott le véglegesen a tervezett május 5-i bemutatóról, de ha az nem is jön össze, még 2011-ben mindenképp bemutatják a filmet. Tobey Maguire a következőket fűzte még hozzá a készülő filmhez:

"Nem csak nekem vannak ötleteim a karakterrel kapcsolatban, hanem mások is álltak már elő remek gondolatokkal. Minden most történik. Már majdnem teljesen összeálltak a dolgok. Nagyon izgatott vagyok! Nagyon érdekesnek találom a karakter jellemfejlődését, figyelembe véve, hogy eddig miken ment keresztül, és még mindig folyamatban van ennek a fejlődésnek a pontos kialakítása."

2010. január 7., csütörtök

Cserebere fogadom…

Nagyon úgy tűnik, hogy nem légből kapott információ a tegnapi Pókember 4 (Spider-Man 4), mely szerint ugrik a 2011. május 11-ére tervezett bemutató, ugyanis a Marvel már benevezett egy másik filmmel az előző hétre, azaz május 6-ra, ami pedig nem más, mint a Thor!
Ebből következtethető természetesen, hogy a Thor korábbi helye, vagyis 2011. május 20-a „megüresedett”, így a Disney nem sokat totojázott, és le is csapott az alkalomra, ugyanis hivatalos Twitter oldalukon jelentették be, hogy a Karib-tenger kalózai 4 – Ismeretlen vizeken (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) ekkor kerül bemutatásra az amerikai mozikban! (Vélhetőleg ezen a héten nálunk is!)

Véleményem: ha nekem azt mondanák: holnap már 2011 májusa, nem mondanék nemet! Nem lesz gyenge, ha ezek így egymást fogják követni, mindhárom előbb említett filmet várom!

2010. január 6., szerda

Hó van, így csúszkálás is, úgyhogy Pókember sem tesz mást

A  múltkorában még arról szóltak a hírek, hogy leálltak a munkálatok a stúdió és Sam Raimi rendező nézeteltérései miatt, de ezt a hírt hamar cáfolta mindkét fél! De még így sem habos torta az egész, ugyanis nem halad minden a tervek szerint, és úgy fest, nem sikerül elkészülni a filmmel a tervezett bemutató dátumára, azaz 2011. május 11-re. A Deadline Hollywood Dailynek a következőket árulta el a Sony egyik munkatársa:

Nem valószínű, hogy sikerül tartani a 2011. május 11-i határidőt. Minden attól függ, hogy mikorra készül el a forgatókönyv.

Az említett szkripten James Vanderbilt, David Lindsay-Abaire és Gary Ross is munkálkodott, a stúdió most amiatt várakozik tétlenül, hogy Alvin Sargent, a második és harmadik rész forgatókönyvírója átdolgozza a storyt.

2009. december 17., csütörtök

Gondok a Pókember 4 háza táján? (frissítve)

Update: a stúdió cáfolta a híreszteléseket, a film munkálatai a tervezett ütemben zajlanak tovább.


Lehetséges, hogy egyhamar mégsem láthatjuk viszont kedvenc hősünket a mozik vásznain, ugyanis egyes hírek szerint felfüggesztették a film munkálatait. Úgy tűnik ugyanis, hogy Sam Raimi rendező és a stúdió nem tudott közös nevezőre jutni a fő gonosz személyét illetően. Íme, egy részlet az IESB.net weboldal cikkéből:

Raimi nagyon ragaszkodott hozzá, hogy a keselyű legyen a 4. film rosszfiúja, hiszen már a 3. részbe is szerette volna őt betenni a Homokember mellé. A Keselyű az új Zöld manó és a Homokember oldalán garázdálkodott volna. A Keselyű és Flint Marko cellatársak voltak, majd együtt szöktek meg. És, hogy a stúdió kit akart volna? Nos, forrásaink szerint egy olyan karaktert, aki már szerepelt a képregényekben, de pontos elképzelésük nem volt, csak annyi, hogy ne a Keselyű legyen az.

Természetesen amint megtudunk valami újat, jelezzük.

2009. december 9., szerda

John Malkovich és Anne Hathaway a Pókember 4-ben?

Úgy tűnik, ismét beindult egy kis információáramlás a Sam Raimi rendezésében készülő szuperhősös mozijával, a Pókember 4-el kapcsolatban. A legújabb hírek szerint John Malkovich és Anne Hathaway csatlakoztak a stábhoz. John a film egyik fő gonoszaként foglalhatja el méltó helyét Vulture alakjában, azaz a Keselyűt játszhatná, míg Anne Felicia Hardyt, vagyis a Fekete macskát vinné vászonra. Korábban már több hölgy neve szóba került a karakterrel kapcsolatban, ilyen volt Rachel McAdams is, de ő cáfolta is a hírt!

Ezen információkat a Movieline internetes oldal osztotta meg, vagyis Anne a legesélyesebb jelenleg a szerepre, azonban a filmben Felicia nem a Fekete macskává, hanem egy új karakterré, Vulturessé változhat majd át, aki neve alapján a Keselyű női megfelelője lesz.
Ha már szó esett az átalakulásokról, úgy néz ki, hogy a Dylan Baker által alakított Curt Connors a képregénnyel ellentétben nem fog átváltozni Lizarddá (Gyík).

Régebbi hírek, mikor volt szó a Pókember 4-ről.

2009. november 19., csütörtök

Anne Hathaway a Pókember 4-ben?

A Deadline Hollywood elmondása szerint, elképzelhető, hogy Anne csatlakozik a Pókember 4. stábjához, íme, egy rövid bekukkantás a cikkből:
Bár a Sony Pictures még nem hozta meg a döntést, de belső források szerint a producerek felkérték Anne Hathawayt, hogy vállaljon szerepet a filmben. Csak annyit tudok, hogy az egyik főszereplő személyében láthatnánk, de semmiképp nem Kristen Dunst szerepét venné át, hiszen ő már korábban aláírt a filmhez.

Korábban Rachel McAdams és Julia Stiles neve is felmerült, Rachel azonban cáfolta a híreszteléseket, mondván, hogy egy ismerősétől értesült az egész dologról, aki gratulált neki a szerephez, holott a stúdió fel sem kereste a színésznőt, egyelőre tehát még minden csak pletykaszinten mozog.
Még az, az információs sem ismeretes, hogy melyik karakter szerepére keresik a hölgyeket, de valószínűsíthető, hogy a Fekete Macskáéra.

A forgatás kezdetének időpontja már ki van tűzve, mely jövőre esedékes, és várhatóan 2011 májusában kerülhet a mozikba a sorozat negyedik része. Ami még plusz dolog az előző részekhez képest, hogy a negyedik részt IMAX verzióban is nézhetjük egyes mozik vásznain.

2009. november 17., kedd

Pókembernek fia születik?

Ha hihetünk a legújabb szereplőválogatásos híreszteléseknek, úgy tűnik, Pókember utódját is megismerhetjük a készülő negyed részben. Ugyani a SpoilerTV tett közzé tegnapi nap folyamán egy karakterleírást, mely illik Peter Parker (Tobey Maguire) és Mary-Jane Watson (Kristen Dunst) gyermekére:
„2 vagy 3 éves fiút keresnek, aki fehérbőrű, vörös hajú imádnivaló csöppséget játszana.”

Persze, ez a leírás nem feltétlenül az ő babájukra utal, de a vörös haj mindenesetre árulkodó jelnek tűnik, bár való igaz, még a gyártó stúdió semmilyen információt nem erősített meg, de amint napvilágot lát, hogy pletyka, avagy sem, azonnal megosztjuk veletek.

A Pókember 4. forgatása márciusban veheti kezdetét, és várhatóan 2011. május 5-én kerülhet a nagyvásznakra.

Filmnews.hu - Hírek egyenesen Hollywoodból